Ripple (XRP) - iKrypto.cz
Ripple (XRP)
kryptomena ripple Bělka • 31.03.2019

Ripple (XRP)

Kryptoměna Ripple je systém postavený na základě real-time gross settlement, zároveň směnárna a síť pro převody, která funguje na základě veřejného distribučního internetového protokolu.

Oblíbenec bank

Na rozdíl od Bitcoinu či Etherea funguje jeho veřejná distribuční síť na základě synchronizace a porovnávání dat jednotlivých uzlů a nikoliv na těžebním procesu. To v praxi znamená, že pro získání Ripple není potřeba vysoký výpočetní výkon ani obrovská spotřeba elektrické energie jako u jiných kryptoměn. Systém disponuje vlastním tokem známým jako XRP.

Ripple se ukázal jako velice atraktivní pro banky, protože transakce skrze něj je rychlejší než klasický centralizovaný systém. Mezi velké partnery Ripplu tak momentálně patří například UniCredit, UBS či Santander.

Společnost byla založena v roce 2004 s tím, že původně se mělo jednat o bezpečný decentralizovaný systém, který by umožňoval jednotlivým firmám vytvořit vlastní měny, které by si mezi sebou posílaly. Projekt však začal postupně růst a nabírat nové experty. Až bylo rozhodnuto, že se společnost pokusí vytvořit vlastní kryptoměnu. Za celou dobu své existence bylo na Ripple pohlíženo jako na scam coin, ale i přesto se společnosti podařilo získat celou řadu důležitých ocenění.

Problém dnešních bankovních systémů – pomalé tempo transakcí

Banky a instituce v současné době vyžadují, aby řada mezinárodních plateb, byla prováděna mezi jednotlivými institucemi v různých částech světa.  Výsledkem je, že platby mohou trvat 3 až 5 dní, než úspěšně projdou stávajícím systémem. Systém Ripple Payment zrychlí transakce z 3-5 dnů na přibližně 5-10 sekund.

Měna, které lze důvěřovat

Právě ona nedůvěra byla vyvolána pokutou v hodnotě 700 milionů dolarů za to, že společnost porušovala standard Bank Secrecy Act. Firma však učinila celou řadu nápravných kroků, které opět vrátily Ripple mezi nejoblíbenější kryptoměny.

Ripple nakoupíte na každé větší burze, například na Binance a kryptoměnu můžete držet na peněžence Exodus.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat

 • venzuela a rusko planuji vyuzit kryptomenu petro

  Venezuela a Rusko plánují využít kryptoměnu Petro

  Bělka • 19.05.2019

  Venezuelská vláda údajně plánuje vypořádat své vzájemné obchody s Ruskem, pomocí kontroverzní kryptoměny Petro(PRT). Podle zprávy ruské vlády, kterou zveřejnil […]

 • ebay zacit prijimat kryptomeny

  eBay by mohl začít přijímat kryptoměny

  Bělka • 14.05.2019

  Před začátkem konference Consensus 2019, která se bude konat do 15. května 2019 v New Yorku, se rozšířily fámy týkající […]

 • tezba kryptomen proof of capacity

  Těžba kryptoměn pomocí protokolu Proof of Capacity

  Bělka • 19.04.2019

  Každý už dnes asi zná těžbu kryptoměn PoW (Proof of Work). Slyšeli jste však o efektivnější těžbě pomocí protokolu PoC […]

 • burza kucoin návod

  Burza KuCoin [NÁVOD]

  Bělka • 17.04.2019

  Burza KuCoin je poměrně mladá, byla založen v roce 2017, ale tak jako Binance si rychle získala spoustu příznivců. Jednak […]
Podmínky užití webových stránek

Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.