Exodus kryptoměnová softwarová peněženka [NÁVOD] - iKrypto.cz
Exodus kryptoměnová softwarová peněženka [NÁVOD]
exodus penezenka Bělka • 10.02.2019

Exodus kryptoměnová softwarová peněženka [NÁVOD]

Exodus je kryptoměnová softwarová peněženka, kterou si stáhnete z internetové stránky www.exodus.io a uložíte na svém počítači.

Dalším vašim krokem bude si vybrat instalační soubor, podle toho na jakém operačním systému běží váš počítač. Windows, Mac a Linux.

Po nainstalování kryptopeněženky do počítače,uvidíte úvodní obrazovku a jste vyzváni k zaslaní první kryptoměny pro aktivování vaši peněženky. Bez tohoto kroku se dále neposuneme.

exodus kryptopenezenka uvodni obrazovka

Zaslání kryptoměny (např. Litecoin) provedeme následujícím způsobem. V peněžence klikneme na WALLET a vybereme Litecoin. Otevře se nám nabídka peněženky Litecoin a zvolíme RECEIVE pro načtení naši Litecoinové adresy.

exodus litecoin wallet

exodus adresa litecoin

 

Na zobrazenou adresu kryptopeněženky pošleme libovolné množství kryptoměny a tím celou Exodus peněženku aktivujeme. Pokud ještě nevlastníte žádnou kryptoměnu nakupte ji jednoduše Kreditní kartou nebo Bankovním převodem přes burzu Coinbase či nově Binance. Nebo využijte našich návodů jak na to.

Jakmile bude váš vklad připsán na konto, je potřeba provést zabezpečení peněženky. V následujících pár krocích si zvolíte svoje heslo k Exodus kryptopeněžence a takzvané “recovery slova” které slouží k obnově peněženky. Ta by byla zapotřebí pouze v případě, že by váš počítač přestal fungovat nebo by jakkoliv došlo ke ztrátě dat. Pozor, slova můžou býti i zneužita a proto si je pěkně zastarale napište na papír a uschovejte na bezpečném místě.

Postup je následovný, klikněte na “Backup” a do kolonky vepište svoje heslo a zvolte “Next“, na následující straně jste vyzváni k zapamatování hesla a k opětovnému vyplnění kolonky heslem. “Next” dalším úkolem bude opsat si již zmiňovaná “recovery slova” na papír, schovat si ho a zmáčknout “Next“. Gratulujeme Vaše Exodus peněženka je aktivní, zabezpečená a plně funkční.

 

Když si peněženku dobře prohlédnete najde v ní svoji vlastní směnárnu “Exchange“. Můžete zde okamžitě vyměňovat vámi držené kryptoměny za jiné. Malou nevýhodu vnímám v tom, že kurzy pro výměnu kryptoměn jsou o něco horší než na běžných  burzách, ale pro okamžitou výměnu je Exodus plně postačující.

exodus smenarna

Věříme, že jste všechny kroky zvládly a při instalaci či nastavování peněženky nenastaly žádné koplikace. Návod je velmi podrobný, ale kdyby jste si přece s něčím nevěděli rady, nebojte se využít komentáře pod článkem, rádi vám odpovíme. Nyní si můžete začít užívat vaše finance a kryptoměny bez prostředníka jménem Banka. 

Gratulujeme

Mohlo by vás zajímat

 • venzuela a rusko planuji vyuzit kryptomenu petro

  Venezuela a Rusko plánují využít kryptoměnu Petro

  Bělka • 19.05.2019

  Venezuelská vláda údajně plánuje vypořádat své vzájemné obchody s Ruskem, pomocí kontroverzní kryptoměny Petro(PRT). Podle zprávy ruské vlády, kterou zveřejnil […]

 • ebay zacit prijimat kryptomeny

  eBay by mohl začít přijímat kryptoměny

  Bělka • 14.05.2019

  Před začátkem konference Consensus 2019, která se bude konat do 15. května 2019 v New Yorku, se rozšířily fámy týkající […]

 • tezba kryptomen proof of capacity

  Těžba kryptoměn pomocí protokolu Proof of Capacity

  Bělka • 19.04.2019

  Každý už dnes asi zná těžbu kryptoměn PoW (Proof of Work). Slyšeli jste však o efektivnější těžbě pomocí protokolu PoC […]

 • burza kucoin návod

  Burza KuCoin [NÁVOD]

  Bělka • 17.04.2019

  Burza KuCoin je poměrně mladá, byla založen v roce 2017, ale tak jako Binance si rychle získala spoustu příznivců. Jednak […]
Podmínky užití webových stránek

Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.