NEO a GAS

Dvě kryptoměny NEO a GAS, které spolu velmi úzce souvisí. Díky jedné lze totiž získávat tu druhou.

NEO

Kryptoměna NEO vznikla již v roce 2014, coby první čínská platforma na blockchainu. Často je nazýváno jako čínské Ethereum protože využívá smart contracts, v tomto případě tedy NeoContracts. Krom toho Neo poskytuje i NeoX, což je systém umožňující propojení různých blockchainů, NeoFS, tedy službu pro decentralizované skladování a NeoQS, jakousi pojistku před kvantovými počítači, které by mohly do budoucna představovat pro kryptoměny hrozbu.

NEO využívá tzv. DBFT řešení, díky kterému účastníci v systému mohou vybírat mezi uzly, které z nich dostanou úlohu účetních. Ten uzel, který chce tuto funkci zastávat, musí držet určitý počet NEO tokenů. Tento systém velmi urychluje celý proces transakce, který by se měl přiblížit 1000 za sekundu.

kryptomena neo a gas

GAS

Pokud budete vlastnit NEO a budete jej mít uložené v oficiální peněžence, nebo na správné burze, pak vám bude, stejně jako dividendy, přibývat na účet i token GAS. Ten má velmi důležité odpostatnění, protože právě GASem se platí za využívání smart contracts sítě NEO. Gas je navíc vyplácen i účetním uzlům za jejich práci. GAS tedy vytváří pasivní příjem, ať už jste účetním dané platformy, nebo jen vlastníte NEO.

Na výpočet kolik obdržíte GAS za držení kryptoměny NEO v peněžence, se můžete podívat a vypočítat zde.

NEO nakoupíte na každé větší burze, například na Binance a kryptoměnu můžete držet na peněžence Exodus.