Recenze a návod – burza Crypto.com

S popularitou kryptoměn roste i poptávka po burzách a kryptoměnových směnárnách. Na trhu se tak objevili stovky nových projektů. Proto aby uspěly, se ale musí neustále snažit rozšiřovat nabídku svých produktů a funkcí. Právě na to sází poměrně nový projekt Crypto.com, který se považuje za platformu budoucnosti.

Co je to Crypto.com?

Crypto.com je projekt založený v roce 2016, pod který spadá hned několik oddělených platforem. Ty vytváří jedinečný ekosystém, ve kterém uživatelé mohou nakupovat nebo prodávat přes 200 kryptoměn, obchodovat s nimi nebo se pustit i do světa NFT.

Uživatele se snaží lákat hlavně na nízké poplatky a špičkové zabezpečení, které jí může závidět většina společností pohybujících se v kryptoměnovém průmyslu. Od svého založení se jí podařilo získat už přes 10 milionů uživatelů po celém světě a nepřepokládá se, že by se toto číslo i nadále nezvyšovalo.

Co je to CRO token?

CRO token je nativní kryptoměnou Crypto.com, která od roku 2021 funguje na blockchainu Crypto.org Chain. Do té doby byla pouze ERC-20 tokenem navázaným na blockchain Etherea. Nově je dostupná i na mainnetu Cronos EVM Chainu, díky kterému mohla společnost rozšířit svoji nabídku o smart contracts, DeFi a NFT. S CRO tokenem mohou uživatelé dosáhnout i na další benefity v podobě nižších poplatků či odměn při stakingu.

Jaké funkce Crypto.com nabízí?

Jak již bylo řečeno Crypto.com se skládá hned z několika oddělených platforem a nástrojů, které nabízí úplně jiné funkce a možnosti. Na ty nejdůležitější se podíváme níže.

Crypto.com App

Jedním z nejvyužívanějších produktů společnosti je nepochybně Crypto.com App. Tu si můžete stáhnout do svého mobilního telefonu z App Storu či Google Play. Jejím prostřednictvím je možné rychle a jednoduše nakoupit nebo prodat kryptoměny. Ty můžete držet přímo uvnitř aplikace, nebo si je přeposlat do své vlastní kryptopeněženky. Aplikace je bohužel, stejně jako celá platforma, zatím pouze v angličtině, ale předpokládáme, že i na tom se pracuje.

Crypto.com Exchange

Crypto.com Exchange je kryptoměnová burza spuštěná v roce 2019. Skrze ni mohou uživatelé obchodovat s kryptoměnami v párech s Bitcoinem, CRO, USD Coin a Tetherem. Samotná platforma se od ostatních burz nějak zvlášť neliší a během pár minut se v ní zorientuje téměř každý.

crypto.com screen1

Na burze je možné zadávat objednávky:

 • Market – objednávka je provedena ihned
 • Limit – objednávka je provedena poté, co cena aktiva dosáhne stanovené hodnoty
 • Stop loss – po dosažení stop ceny dojde ihned k nákupu či prodeji
 • Stop limit – po dosažení stop ceny je aktivována limitní objednávka, jejímž úkolem je nakoupit nebo prodat aktiva za co nejlepší cenu

Crypto.com nabízí i možnost obchodování s deriváty, a to klasickými futures a perpetual futures. U obou zmíněných můžete využít až stonásobnou finanční páku (!!!). Tu je možné použít i při klasickém obchodování, kdy můžete svoji investici navýšit až o desetinásobek. Burza se však již delší dobu potýká s nízkou likviditou, což má vliv na rychlost zpracování jednotlivých objednávek.

Staking kryptoměn

Crypto.com nabízí svým uživatelům možnost stakingu, kdy dobrovolně uzamknou část svých kryptoměn, za což jim je vyplácena odměna.

U Crypto.com můžete stakovat hned dvěma způsoby:

CRO staking – je možné stakovat pouze nativní měnu CRO, kterou si necháte uzamknout na 180 dní, přičemž je vám vyplácena odměna ve výši 12 %. Minimální podíl je stanoven na 5 000 CRO.

Soft staking – podobně jako u prvního typu uzamykáte určitý podíl kryptoměny na 180 dní. V tomto případě ale máte možnost uzamknutý podíl kdykoli vybrat. Proto abyste odměnu získali, stačí když držíte kryptoměny na svém obchodním účtu a v nastavení zapnete službu „soft staking“.

Platební karta Crypto.com

Výměnou za stakování vám společnost poskytne vaši vlastní platební kartu, se kterou můžete platit online nebo v kamenných obchodech. Ještě předtím ji ale musíte nabít kryptoměnami nebo vybranými fiat měnami.

Karta vám bude přidělena na základě výše podílu, který stakujete. Za uzamknutí tokenů jsou vám samozřejmě pravidelně vypláceny odměny. Celkem si můžete vybrat z 5 variant, se kterými získáte i benefity navíc v podobě předplatného u Netflixu či Spotify zdarma nebo vyšších odměn.

crypto.com screen2.png

Crypto.com DeFi Wallet

Kryptoměnová peněženka Crypto.com DeFi Wallet je plně decentralizované uložiště pro ukládání kryptoměn a tokenů. K jejímu zpřístupnění potřebujete pouze seed a privátní klíč. Kromě ukládání slouží i jako brána k DeFi aplikacím, které skrze ni můžete používat.

Je Crypto.com bezpečný?

Za Crypto.com od samého začátku stojí Kris Marszalek, který dříve pracoval na projektech jako BeeCrazy nebo Ensogo. Právě on pracuje na masivní propagaci společnosti, která zahrnuje sponzoring nejsledovanějších sportovních utkání ve fotbale, hokeji, UFC nebo reklamu s Mattem Damonem.

Mnohem důležitější je její zabezpečení, na kterém si dala pořádně záležet. V první řadě se rozhodla ukládat tokeny všech svých uživatelů na cold wallet. Online jsou tak dostupné pouze tokeny vlastněné společností.

I přesto jsou všechny vklady pojištěny do výše 360 milionů dolarů a fiat měny jsou drženy pouze na bankovních účtech. Pozornost však věnuje i účtům uživatelů, které je možné chránit anti – pishingovým kódem či 2fázovým ověřením.

Registrace na Crypto.com

Abyste mohli Crypto.com používat, musíte se nejprve zaregistrovat. Celý proces vám zabere zhruba 10 minut.

Na úplném začátku vás čeká vyplnění krátkého formuláře s vašimi osobními údaji. Zároveň si vytvoříte své přístupové heslo, které by mělo být dostatečně silné.

crypto.com screen3

Po odeslání formuláře budete požádáni o zadání vaší e-mailové adresy, na kterou vám přijde e-mail s ověřovacím kódem. Stejný postup vás čeká i u telefonního čísla.

Poté přichází na řadu verifikace, ke které budete potřebovat jeden z dokladů totožnosti.

Na výběr máte z:

 • občanského průkazu
 • cestovního pasu
 • řidičského průkazu

Doklad vyfotíte z obou stran a pořídíte ověřovací selfie. Tím však nic nekončí. Na konci vás čeká ještě jedno selfie s dokumentem, na který ručně napíšete potřebné údaje a přiložíte k němu svůj doklad totožnosti.

crypto.com screen4

K dokončení ověření dochází zpravidla do několika hodin od odeslání všech potřebných dokumentů. Výjimkou však není zpoždění o 2 až 7 pracovních dní.

Jak nakoupit kryptoměny na Crypto.com?

Na Crypto.com je možné kryptoměny nakoupit pouze přes aplikaci Crypto.com App. S její pomocí můžete nakoupit přes 200 kryptoměn, se kterými lze disponovat i mimo ekosystém.

Nákup kryptoměn je velmi jednoduchý a zvládnete ho v pouhých 4 krocích:  Otevřete aplikaci, kde kliknete na tlačítko „Trade“ a vyberete možnost „Buy“.

crypto.com screen5

Následně se vám zobrazí seznam kryptoměn, ze kterých můžete vybírat.

crypto.com screen6

Po kliknutí na požadovanou kryptoměnu vás aplikace přesměruje na její profil, kde zadáte množství, které chcete nakoupit a vyberete způsob platby.

Crypto.com podporuje 3 platební metody:

 • Credit Card – platbu můžete provést prostřednictvím platební karty
 • Crypto Wallet – zaplatíte kryptoměnami, které máte uložené na uživatelském účtu
 • Fiat Wallet – zaplatíte fiat měnami, které máte uložené na uživatelském účtu
crypto.com screen7

Aplikace vám zobrazí přehled objednávky spolu s výší poplatku, který za transakci zaplatíte. Nakonec už jen stačí objednávku potvrdit a máte hotovo.

Prodej kryptoměn na Crypto.com probíhá stejně jako jejich nákup. Opět tedy kliknete na tlačítko „Transfer“ a zvolíte „Sell“. Následně vyberete kryptoměnu, kterou chcete prodat a druh platební metody. Zde můžete volit mezi tím, zda kryptoměnu prodáte za další kryptoměnu, nebo ji raději směníte za fiat měnu.

Vklad a výběr kryptoměn

Nakoupené kryptoměny můžete převést na svoji vlastní kryptoměnovou peněženku. To provedete pomocí tlačítka „Transfer“ a „Withdraw“. Poté zvolíte množství, které chcete vybrat a způsob převodu.

Pro převod lze zvolit:

 • Účet jiného uživatele – kryptoměny můžete přeposlat jinému uživateli
 • Crypto.com Exchange – kryptoměny si vložíte na svůj obchodní účet
 • Crypto.com DeFi Wallet – kryptoměny převedete na kryptopeněženku uvnitř Crypto.com
 • Jiné kryptoměnové peněženky – kryptoměny převedete na svoji vlastní kryptoměnovou peněženku (převod trvá okolo 3 hodin)

Výběr je možné provést i u fiat měn. Pokud se rozhodnete provést vklad, stačí když vyberete možnost „Deposit“. U něj navolíte výši vkladu a zvolíte způsob převodu. U bankovního převodu musíte počítat se zpožděním 3 až 7 pracovních dní.