Dogecoin (DOGE)

Kryptoměna Dogecoin je legendární, tak trochu poukazuje na to, jak mohou být kryptoměny vlastně bláhové.

Psí mince

Jedná se o kryptoměnu založenou na Litecoinu, které funguje od prosince 2013. Původně se však jednalo jen o žert, který měl skončit mnohem dříve. I přesto je dnes kolem tohoto coinu velmi silná komunita, a coin má na trhu velmi silné jméno.
Tato kryptoměna je spojená se psem Shiba Inu, který je znám z legendárních memů. Coin původně vznikl jako recese. Vytvořil jí bývalý inženýr IBM a programátor Bill Marcus spolu s Jacksonem Palmerem z Adobe Systems.

Společně zakoupili doménu dogecoin.com a krátce poté web spustili. Velmi brzy začala obliba tohoto coinu stoupat a během 72 hodin stoupla jeho hodnota o 300%. Ovšem hned na to získal neznámý útočník miliony psích mincí z Dodgewallet.

Recese, co pomáhá

Nicméně ani to tento coin nezastavilo a podařilo se mu dosáhnout kapitalizace 2,12 miliard dolarů. Výhodou tohoto coinu je, že transakce jsou skrze něj velice rychlé a téměř bez poplatku. Jeho komunita si dává záležet i na charitě, podpořila například jamajský bobový tým na hrách v Soči, nebo jednoho ze závodníků NASCAR, který si pak celý automobil vyzdobil do tématu psa Shiba Inu a právě Dogecoinu.

Dnes je Dogecoin využíván v mnoha burzách jak hlavní měnový pár vedle Bitcoinu nebo dolaru a těší se stále narůstající oblibě. U kryptoměnen je krásný, že i prvotně myšlený žer a recese se může vyšvihnout v respektovaný projekt. Záleží opravdu jen na oblibě mezi lidmi zda ho budou požívat či nikoli. Žádná centrální moc na tím nemá kontrolu.

Dogecoin nakoupíte na každé větší burze, například na Binance a kryptoměnu můžete držet na peněžence Exodus.