Co jsou to tzv. ICO a jak poznat podvod - iKrypto.cz
Co jsou to tzv. ICO a jak poznat podvod
co je ico scam podvod Bělka • 10.03.2019

Co jsou to tzv. ICO a jak poznat podvod

ICO, tzv. initial coin offering, je způsob financování skrze kryptoměny. Většinou se tento způsob provádí na základě crowdfundingu, ošem stále více se objevují i soukromé ICO projekty.

ICO co?

Celý systém ICO mincí probíhá tak, že se daná kryptoměna začne nabízet zájemcům k prodeji jednotlivých mincí výměnou za klasickou měnu či jiné kryptoměny. ICO tokeny jsou často propagovány jako budoucnost světa kryptoměn.

Celý projekt je následně spuštěn v momentě, kdy tvůrci projektu vybrali požadovanou částku. Pak se jednotlivé ICO coiny pustí na burzu, kde se s nimi obchoduje. Ten, kdo nakoupil ICO coin ještě před jeho zalistováním, tak může dosáhnout značného zisku díky rostoucí ceně daného ICO coinu.

Způsob, jak získat peníze

Emitace ICO je častým způsobem, jak dosáhnout kapitálu pro začínající společnosti. S tím také souvisí, že je vhodné nákup ICO coinu velmi dobře rozmýšlet, protože s jeho emitací jsou často spojeny podvodné praktiky. ICO pak slouží pouze jako prostředek, jak dostat z lidí peníze.
V takovém případě je pak ICO coin označován za tzv. scam coin.

Mezi první ICO coiny patřilo například Ethereum, které v roce 2014 vydělalo jeho autorům za prvních 12 hodin prodeje zhruba 3 700 BTC, což byla v té době částka odpovídající 2,3 milionů dolarů. Největší boom prodeje ICO coinů však přišel v roce 2017, kdy počet nových projektů rostl raketovým tempem s tím, jak rostl zájem o kryptoměny, díky obrovskému nárůstu ceny Bitcoinu. V současné době řada zemí emitaci ICO coinů reguluje vyhláškami a nařízeními.

Jak poznat Scam Coin

I ve světě kryptoměn se dá naletět. Jak? Když investujete to coinů, které jsou tzv. scamem a tedy jsou vytvořeny pouze proto, aby vytáhly peníze z důvěřivých investorů. Pojďme se podívat na to, jak můžeme již dopředu poznat, že nabízený coin je tzv. scam coin a je
tedy vytvořen jen proto, abyste své peníze již nikdy neviděli. Je tedy dobré o coinu vědět dostatečné množství informací.

Příliš velké sliby

Pokud narazíte na coin, který slibuje velké věci, zaručuje již dopředu obrovské zisky a tváří se, jako naprosto revoluční projekt, který ostatní zadupe do země, pak už byste měli větřit určité podezření. Fixní zisky je v podstatě nemožné jakýmkoliv způsobem predikovat. Dejte si pozor na tzv. Ponzi systém, kdy jsou výnosy převáděny na úkor nových investorů těm starým. Neblahým příkladem je například již zkrachovalý projekt Bitconnect, kde miliony důvěřivců naletělo nesmyslným slibům o zaručeném úroku, až 1% denně.

ponzi schema

 

Neexistence zdrojového kódu

Pokud narazíte na Coin pro investici, vždy se snažte nalézt jeho white paper, tedy popsání toho, jak celý systém funguje a co je jeho cílem do budoucna. Podvodné projekty jsou často doprovázeny faktem, že tyto white papers vůbec nemají, popřípadě se vám vůbec nepodaří dohledat jejich zdrojový kód.

Když chybí tým

Stejně podezřelé jsou i projekty, kterým se jakoby zázrakem vytratili všichni lidé z týmu. Nelze tedy dohledat zakladatele projektu, investory, zkrátka nikoho, kdo by chtěl své jméno s coinem spojit. Díky jménům se totiž můžete dozvědět, jaké zkušenosti za projektem stojí.

Mohlo by vás zajímat

 • venzuela a rusko planuji vyuzit kryptomenu petro

  Venezuela a Rusko plánují využít kryptoměnu Petro

  Bělka • 19.05.2019

  Venezuelská vláda údajně plánuje vypořádat své vzájemné obchody s Ruskem, pomocí kontroverzní kryptoměny Petro(PRT). Podle zprávy ruské vlády, kterou zveřejnil […]

 • ebay zacit prijimat kryptomeny

  eBay by mohl začít přijímat kryptoměny

  Bělka • 14.05.2019

  Před začátkem konference Consensus 2019, která se bude konat do 15. května 2019 v New Yorku, se rozšířily fámy týkající […]

 • tezba kryptomen proof of capacity

  Těžba kryptoměn pomocí protokolu Proof of Capacity

  Bělka • 19.04.2019

  Každý už dnes asi zná těžbu kryptoměn PoW (Proof of Work). Slyšeli jste však o efektivnější těžbě pomocí protokolu PoC […]

 • burza kucoin návod

  Burza KuCoin [NÁVOD]

  Bělka • 17.04.2019

  Burza KuCoin je poměrně mladá, byla založen v roce 2017, ale tak jako Binance si rychle získala spoustu příznivců. Jednak […]
Podmínky užití webových stránek

Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.