Konspirační teorie a kryptoměny

Kryptoměny jsou téma, které hýbe světem a není proto divu, že okolo nich koluje tolik mýtů a konspiračních teorií. My se na některé z nich nyní podíváme.

Nejsilnější státy skupují kryptoměny

To jak jednotlivé státy pohlížejí na kryptoměny by asi bylo zbytečné připomínat, ovšem existují dohady o tom, že zatímco navenek se  nejsilnější státy světa stavějí ke kryptoměnám zády, ve skutečnosti je skupují ve velkém množství. Tím pak cenu kryptoměn nepřímo ovlivňují, kryptoměny pak samy postupně prodávají a dokonce existují i názory, že by mohly kryptoměny schválit jako oficiální měnu s výrazně vyšší hodnotou, než jakou bude mít ve skutečnosti na burzách nebo směnárnách.

Bitcoin jako experiment NSA

Jedna z nejznámějších konspiračních teorií hovoří o tom, že je Bitcoin amerického NSA, někdo pak hovoří o CIA. Jedna z těchto organizací pak má vlastnit backdoor script, díky kterému je schopná dopátrávat jednotlivé transakce a konkrétní osoby. Bitcoin je tak v podstatě jen něco, skrze co mohou vypátrat skutečně velké ryby, které jej používají pro ilegální činnost.

NSA crypto

 

Bitcoin pochází z Číny

Další teorie hovoří o tom, že Bitcoin je dílem Číny, aby získala větší nezávislost na USD. O Číně se hovoří především proto, protože je zde Bitcoin velmi populární. Bitcoin měl sloužit coby prostředek, jak strhnout závislost čínského Juanu na americkém dolaru.

 

alexandr rotchild

Rotschildové kontrolují kryptoměny

Se vznikem kryptoměny IMMO vznikla také teorie o tom, že je kryta drahými kovy, nebo je nějakým způsobem spojená s nemovitostmi. Na její projekt pak měl údajně dohlížet sám Alexandre Rotschild, tedy hlava bankovnického impéria. To vše se nakonec ukázalo jako naprosto neopodstatněné, ale celý případ jasně mapuje to, jak je komunita okolo kryptoměn stále více podezíravá a nedůvěřuje vůbec ničemu novému.