Zcash (ZEC) - anonymní kryptoměna
Zcash (ZEC)
zcash kryptomena ZEC Bělka • 07.03.2019

Zcash (ZEC)

Zcash je decentralizovanou open source peer-to-peer kryptoměnou, které se snaží fungovat na stejných principech, jako měna Monero. Hlavní prioritou je pro ní anonymita a soukromí osob, které Zcash používají.

Anonymita na prvním místě

Tato kryptoměna vznikla již v roce 2013 forkem Bitcoinu, kdy se představila pod označením Zerocoin. Oficiální spuštění celé kryptoměny proběhlo až v říjnu 2016. Hlavním poznávacím znakem Zcash je protokol zk-SNARKs, který této měně zajišťuje co největší anonymitu. Jedná se o novou technologii v kryptografii, která se v případě této měny velmi osvědčila. Umožňuje potvrdit nebo vyvrátit vědomosti o určitých faktech z informací, které jsou ukryté. Vše však zůstává ukryté, a proto je celá transakce anonymní.

Odesílatel poskytne řetězec spolu se zašifrovanými daty. Tento řetězec je odesilatelem generován díky tomu, že vlastní určitý počet Zcash tokenů. Navíc je zde tzv. Nullifier, který označí tokeny za již použité a tak není možné, aby byly odesilatelem znovu použity.

Těžba

Zcash se těží stejně jako Ethereum velké těžební popularitě. Dokonce přináší i největší výdělky. Zcash využívá Equihash algoritmus s počtem 21 milionu mincí, které by měly být těženy do roku 2032. Odměny za těžbu jsou připisováni také podobně, jako u Bitcoinu, a dělí se na polovinu každé čtyři roky.

Pokud by jste si chtěli zkusit vytěžit tuto kryptoměnu na svém počítači, vyzkoušejte MinerGate. Je to jednoduchý program, který vás okamžitě připojí k jednomu z poolu a využije výpočetní sílu vašeho počítače k těžbě zvolené kryptoměny.

Tým investorů

Zcash začal s malou uzavřenou skupinou investorů a počátečním vkladem jednoho milionu dolarů na rozvoj. Ti by měli během následujících 4 let získat 10% ze všech vytěžených mincí, tedy jakousi pomyslnou daň těžařů z těžby. Tito investoři se také starají o rozvoj této měny, protože je to v jejich zájmu. Pokud by se totiž Zcash nerozvíjel, nikdo by o něj neměl zájem a investoři by neměli takové zisky, jaké by si přáli.

Investice do budoucna

Zcash se pevně usídlil v první dvacítce kryptoměn s největší kapitalizací a je 2. největší kryptoměnou co se týče anonyních transakcí. Její cena se dostala po velké korekci v roce 2018 na úplné dno a díky zalistování na největší burzu Binance a směnárnu Coinbase si myslíme, že Zcash bude stoupat na hodnotě a jeví se jako ideální investice.

Mohlo by vás zajímat

 • venzuela a rusko planuji vyuzit kryptomenu petro

  Venezuela a Rusko plánují využít kryptoměnu Petro

  Bělka • 19.05.2019

  Venezuelská vláda údajně plánuje vypořádat své vzájemné obchody s Ruskem, pomocí kontroverzní kryptoměny Petro(PRT). Podle zprávy ruské vlády, kterou zveřejnil […]

 • ebay zacit prijimat kryptomeny

  eBay by mohl začít přijímat kryptoměny

  Bělka • 14.05.2019

  Před začátkem konference Consensus 2019, která se bude konat do 15. května 2019 v New Yorku, se rozšířily fámy týkající […]

 • tezba kryptomen proof of capacity

  Těžba kryptoměn pomocí protokolu Proof of Capacity

  Bělka • 19.04.2019

  Každý už dnes asi zná těžbu kryptoměn PoW (Proof of Work). Slyšeli jste však o efektivnější těžbě pomocí protokolu PoC […]

 • burza kucoin návod

  Burza KuCoin [NÁVOD]

  Bělka • 17.04.2019

  Burza KuCoin je poměrně mladá, byla založen v roce 2017, ale tak jako Binance si rychle získala spoustu příznivců. Jednak […]
Podmínky užití webových stránek

Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.