Směnárna Coinbase [NÁVOD]

Pokud chcete vstoupit do světa kryptoměn, je jednou z nejlepších variant směnárna Coinbase. Ta vám nabízí prodej, nákup a uchovávání kryptoměn, je kompletně v angličtině a nakupovat zde můžete prostřednictvím platebních karet s 3D secure a také skrze SEPA bankovní převod.

Pokud poprvé navštívíte stránku „přes tento link“ a koupíte si přes směnárnu coinbase kryptoměny, iKrypto.cz a taktéž Vy dostane menší odměnu, 10 dolarů v podobě Bitcoinu. Podpoříte naši činnost a můžete se i nadále těšit na nejnovější zpravodajství a Web bez reklam. Děkujeme.

Založení účtu

Práce s Coinbase začíná tradičně založením účtu skrze tlačítko „Sign Up“. Následně vyplníte jméno a další potřebné údaje, které jsou po vás požadovány. Pravost e-mailu potvrdíte skrze odkaz, který vám byl na vyplněný e-mail zaslán. Následovně si zvolíte individuální účet a ověříte svůj telefon opsáním SMS kódu. Nyní máte účet založen.

smenarna coinbase uvod

smenarna coinbase uvod2

Ověření totožnosti

Tu provedete skrze nahrání fotky dokladu jako je pas nebo občanka a vašeho selfie. Pak už jen musíte počkat na to, až budete ověřeni, což můžete trvat i několik dní v závislosti na tom, kolik lidí si zrovna zakládá nové účty. Fotografie musí být v dobré kvalitě a dobře čitelné, v případě opaku by jste museli proceduru opakovat a to je zbytečná ztráta času. V následující galerii je podrobný postup.

Spárování účtu

Abyste mohli nakupovat kryptoměny, je zapotřebí nastavit platební kartu či bankovní účet. Je potřeba myslet na to, že platební limit je zpočátku omezen na 325 EUR týdně. Proto je zapotřebí spárovat s účtem na burze váš bankovní účet. Ten je nejdříve nutné ověřit skrze menu „Accounts“ – „EUR Wallet“ následně kliknout na ″Deposit“ nebo „Withdraw“, nebo „Settings“ – „Linked Accounts“ a kliknout na „Link“ a „New Account“. Následně vyplníte veškeré potřebné údaje a kliknete na „Verify Yout Account“. Následně odešlete ze svého účtu malou částku v eurech. Poté by měl být váš účet ověřen a vy byste z něj měly být schopni platit vše, co potřebujete. Nezapomeňte, že SEPA platba trvá jeden až dva dny. Velkou výhodou je si ověřit a provést nákup i kreditní kartou, kreditní transakce jsou vyřízeny téměř okamžitě a vy nemusíte čekat na peníze od banky. Tato rychlost je vykoupena 3,5% poplatkem z ceny transakce. Následující galerie opět znázorňuje detailní postup.

Nákup kryptoměny za peníze

Nákup kryptoměn pak probíhá kliknutím na tlačítko „Buy“ a zvolením měny, kterou chcete koupit v aktuálním kurzu. Následně si zvolíte, buď za jaký počet EUR chcete koupit, nebo jaký počet kryptoměn chcete nakoupit. Pak již jen stačí nákup potvrdit a můžete se těšit z nově nabyté kryptoměny. Stejným způsobem může kryptoměnu prodat tlačítko „Sell“ a peníze si poslat zpět na verifikovaný bankovní účet, převod je hotový běžně do druhého pracovního dne.

smenarna coinbase nakup

smenarna coinbase vyber

Věříme, že vše dobře dopadlo a nákup Bitcoinu či jiné kryptoměny proběhl bez komplikací.

Nově nabyté Coiny si můžete poslat tlačítkem „Send“ třeba na burzu Binance za účelem směnit je za méně známé kryptoměny, ale s potenciálně větším profitem do budoucna nebo do osobní kryptopeněženky. Jen by jsme chtěli upozornit, že vaše kryptoměny budou v naprostém bezpečí pouze v peněžence od které máte privátní klíče pouze vy. Například Exodus nebo Ledger.