Rusko chystá krypto regulace. Putin dal termín do 1. Července - iKrypto.cz
Rusko chystá krypto regulace. Putin dal termín do 1. Července
krypto regulace rusko Bělka • 02.03.2019

Rusko chystá krypto regulace. Putin dal termín do 1. Července

 

Ruský prezident nařídil vládě své země, aby co nejrychleji vypracovala federální zákony týkajících se kryptoměnových regulací, nejpozději však do 1. července 2019.

Transformace ruské ekonomiky na digitální

To, že vláda je odhodlána pracovat na této záležitosti, dokládá pevný termín stanovený ruskou dumou ( Federální shromáždění Ruska ) a potvrzení z exekučního řádu, které se objevilo na oficiálním webu Kremlu dne 27. února 2019.

Prezident republiky Vladimir Putin požádal Federální shromáždění, aby podniklo všechny nezbytné kroky, k zavedení funkčních krypto regulací do 1. července 2019.

Federální zákony zaměřené na rozvoj digitální ekonomiky, včetně určení postupu pro provádění občanskoprávních transakcí v elektronické podobě, jakož i regulace digitálních finančních aktiv a přilákání finančních zdrojů pomocí digitálních technologií. Uzávěrka – 1. července 2019, odpovědný: Medvedev DA, Volodin VV. “

Současná objednávka požaduje regulační vymezení pro digitální finanční aktiva, finanční zdroje založené na digitálních aktivech a regulaci občanského práva. Jednoduše, aby lidé, firmy a především stát mohl v regulích zákona používat a vlastnit kryptoměny.

Názor Ruska na kryptoměny byl v minulosti nejednotný. Teprve v roce 2018, když Putinova vláda vzala na vědomí téma obchodování s hlavními kryptoaktivy, jako je Bitcoin a Ethereum začala brát problematiku vážně.

Současný postoj ukazuje, že Ruská vláda má opravdu velkou snahu zavést funkční regulace v oblasti kryptoměn a povzbudit tak vytváření účinných zákonů, které budou podporovat využívání a přijímání kryptoměn a blockchainu a s tím spojené investice do rozvoje nových technologií.

Počátkem minulého měsíce, naznačil ruský ekonom, že země pravděpodobně začne diverzifikovat své národní rezervy digitálními aktivy a to především Bitcoinem, aby zamezila neblahým dopadům, hrozícím kvůli americkým sankcím proti Rusku. Tato zpráva se však nepotvrdila a tak nikdo neví co Rusové vlastně zamýšlí a chystají.

Závěrem

V současné době jsou kryptoměny oddělenou finanční složkou. Pokud chceme vidět jejich masivní adopci do našeho běžného života a co víc, příliv nových institucionálních peněz, tak se příslušným zákonům a regulacím nevyhneme. A to, že zrovna Rusko zaujalo kladný postoj k přijetí kryptoměn, je skvělá zprava a krasný příklad toho, kam se náš svět v následujících letech bude ubírat.

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat

  • venzuela a rusko planuji vyuzit kryptomenu petro

    Venezuela a Rusko plánují využít kryptoměnu Petro

    Bělka • 19.05.2019

    Venezuelská vláda údajně plánuje vypořádat své vzájemné obchody s Ruskem, pomocí kontroverzní kryptoměny Petro(PRT). Podle zprávy ruské vlády, kterou zveřejnil […]

  • ebay zacit prijimat kryptomeny

    eBay by mohl začít přijímat kryptoměny

    Bělka • 14.05.2019

    Před začátkem konference Consensus 2019, která se bude konat do 15. května 2019 v New Yorku, se rozšířily fámy týkající […]

  • tezba kryptomen proof of capacity

    Těžba kryptoměn pomocí protokolu Proof of Capacity

    Bělka • 19.04.2019

    Každý už dnes asi zná těžbu kryptoměn PoW (Proof of Work). Slyšeli jste však o efektivnější těžbě pomocí protokolu PoC […]

  • burza kucoin návod

    Burza KuCoin [NÁVOD]

    Bělka • 17.04.2019

    Burza KuCoin je poměrně mladá, byla založen v roce 2017, ale tak jako Binance si rychle získala spoustu příznivců. Jednak […]
Podmínky užití webových stránek

Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.