Kde všude můžeme platit Bitcoinem

Poměrně velmi často se setkávám s touto otázkou. Kde teda můžu zaplatit tím Bitcoinem ? Ano, spousta lidí už se prokousala svou první registrací na burze nebo směnárně a nakoupili si Bitcoin či jinou kryptoměnu. A když zrovna neobchodujete a držíte svoje krypto ve svých peněženkách, určitě vás napadne tato otázka. V dnešním článku se podíváme na místa a firmy v České Republice, kde se dá zaplatit Bitcoinem.

Ubytování a reality

Praha Siesta

Pokud plánujete navštívit Prahu na více dnů, budete muset někde přespat. Apartmány Siesta v Praze nabízejí řadu možností ubytování, které budou vyhovovat každému cestovateli a umožňují platit bitcoinem. Je možnost si pronajmout jedno nebo dvojlůžkové pokoje a pro větší skupiny přátel jsou připraveny prostorné apartmány. siesta parague apartmans platba bitcoinem

 

Paper Hub

Pokud jste v Praze na delší dobu nebo ve městě žijete, bude pro vás důležitým místem zájmu Paper Hub. Zde zaplatíte členský příspěvek cca 3000,- Kč nebo ekvivalent v Bitcoinu či Litecoinu a můžete využívat zdejší příjemné prostředí k práci i odpočinku. Najdete zde vše co by v dobře vybavené kanceláři nemělo chybět.

Domácí lovci

Pokud hledáte nemovitost k pronájmu, koupi nebo investování v Praze s platbou či výplatou v Bitcoinech, Home Hunters vám pomohou. Třeba jako jednomu ruskému klientovi, který měl část svého majetku uložen v digitální měně a mohl si díky němu zakoupit nemovitost uprostřed Prahy za 35 BTC. Jak uvádi Home Hunters v referencích na svých stránkách.

Nakupování a zábava

Alza

Každý asi známe internetový obchod s elektronikou a spoustou dalšího zboží Alza. Přijímá platby v Bitcoinu a jiných digitálních měnách.

Obchodní centrum Nový Smíchov

V tomto nákupním centru, které se nachází v blízkosti měst, najdete Bitcoimat. Užitečná věcička pokud potřebujete rychle směnit svoje kryptoměny na fiat peníze, v tomto případě na české koruny. Nový Smíchov je jedním z největších obchodních center v ČR a nachází se zde maloobchodní zastoupení snad všech světových značek. Bitcoinmat se nachází v sousedství podzemního parkoviště.

bitcoinmat v praze

 

Dětské knihkupectví Zlatá velryba

je výběrové rodinné knihkupectví, které nabízí to nejlepší ze současné knižní produkce pro děti a mládež. Pokud chcete vaše děti potěšit krásnou knihou a zaplatit za ni bitcoinem, eshop Zlatá velryba je to pravé místo.
Knihy jsou na e-shopu přehledně řazeny podle doporučeného věku čtenářů a tematických okruhů. Knihy rozesílají po republice i do zahraničí. Knihy jsou baleny do originálního balicího papíru, který se dá později použít jako omalovánka. Ke každé knize navíc dostanete samolepku ex-libris.
Kamenná prodejna sídlí v centru Olomouce, kde pořádají řadu knižních akci a pravidelně přináší předčítání pro děti v podání hereček a herců z Moravského divadla – to vše nyní v online podobě.

Kavárny a restaurace

Bludiště v Tachaiovně

Tato barevná kavárna v Praze 6 přijímá bitcoin a je baštou pro milovníky čaje. Dále jsou zde měsíční kulturní programy s akcemi v češtině i angličtině, včetně divadla, komedie, veřejné diskuse, známé pod názvem „Tea Talks“, živá hudba, poezie, umělecké výstavy, promítání filmů a workshopy. Všechny akce jsou zdarma, ale provozovna vítá dobrovolné dary. Jejich webové stránky můžete navštívit zde.

bludiste v tchaiovne platba v bitcoine

Zapomenuté časy

Tato restaurace s českou tematikou přijímá bitcoin a personál je velmi příjemný a profesionální. Zaplacení Bitcoinem bylo bezchybné a teměř okamžité. Restaurace se nachází blízko centra města, takže by měla být ideálním místem, kde naberete sily na další výpravu po památkách Prahy. Zapomenutý čas je restaurace kde umí vřipravit vyhlášené Burgery. Přejeme dobrou chuť.

Bitcoin Káva

Bitcoin Coffee se nachází v Paralelni Polis. Toto jedinečné místo vás vtáhne svoji atmosférou a budete se zde cítit jako doma. Když k tomu přičteme opravdu lahodnou a profesionálně připravenou kávu, určitě se vám nebude chtít odcházet. Platit můžete Bitcoinem, Litecoinem, Dash nebo Monerem.

Pohonné hmoty

Čerpací stanice KRYPTO

Čerpací stanice Krypto je první svého druhu. Přinášíme něco nového. Kromě špičkového paliva a nejlepších cen v okolí, vám nabízíme i revoluci v platbě. Krypto přijímá i Bitcoin. Přijďte si vyzkoušet platbu 21. století anebo se postarejte o své kačky tou nejlepší cenou paliva.

cerpaci stanice krypto platba bitcoinem

Závěrem

Adopce kryptoměn je v plném proudu  a sami vidíte, tak jak se pomalu rozšiřovala platba kreditní kartou a teď je to naprosto běžná věc. Tak se postupně zavádí placení digitálními měnami.