Bakkt se dohodl se společností Starbucks na přijímání plateb v Bitcoinu

Přední americká společnost provozující obchody s kávou Starbucks získala výhodnou spolupráci s dlouho očekávanou krypto platformou Bakkt, výměnou za to, že jejich zákazníci budou moci platit kávu Bitcoinem. Společnost Starbucks sice není investorem ve společnosti Bakkt, ale souhlasila že se stane prvním obchodním partnerem společnosti Bakkt.

Tato zpráva přichází ještě před oficiálním spuštěním provozu krypto platformy Bakkt. Nadnárodní společnost ICE ( Intercontinental Exchange ) která tento projekt vlastní uvedla, že provoz platformy zahájí ještě letos.

Možnost platby Bitcoinem k zaplacení kávy v obchodě, bude obrovským pokrokem pro adopci Bitcoinu do našich všedních dnů. Tisíce poboček Starbucksu po celém světě, umožní patrně milionům zákazníkům platit Bitcoinem. Je také pravděpodobné, že tento tah cílí na nové zákazníky – kafaře, kteří jsou zároveň kryptonadšenci a nemůžou se dočkat místa, kde využijí svoje kryptoměny.

Platbu Bitcoinem zpočátku budou moct využívat pouze američtí zákazníci a postupně se rozšíří do dalších zemí, tedy i k nám do Česka,kde má Starbucks své prodejny. Není zatím zveřejněné přesné datum, kdy prodejny začnou přijímat Bitcoin, ale doufejme, že se vše stihne v roce 2019. Protože všichni víme, že taktéž spuštění platformy Bakkt bylo už několikrát odloženo z důvodů nedostatečné právní připravenosti.

Závěrem

Spuštění platformy Bakkt a spolupráce se společností Starbucks by mohla přilákat institucionální investory a s tím i příliv nových peněz do krypta a to nemluvíme o obrovském přínosu k adopci kryptoměn. Starbucks je pravděpodobně první partnerem společnosti Bakkt a další budou brzy následovat. Věříme, že toto partnerství je jasný důkaz toho, že spuštění platformy Bakkt je za rohem.