NEM (XEM) - iKrypto.cz
NEM (XEM)
krypromena NEM Bělka • 20.03.2019

NEM (XEM)

NEM představuje klasickou peer-to-peet kryptoměnu s blockchain platformou, která byla spuštěna 31. Března 2015. Tato měna si za cíl stanovila širokou distribuci a zároveň zavedla nové funkce na technologii blockchainu.

NEM / XEM

Celý název této kryptoměny zní New Economy Movement a původně byla zamýšlena jako fork jiné kryptoměny s názvem NXT. Nakonec však byl pro NEM vytvořen nový zdrojový kód a měna byla vypuštěna v roce 2015.

Měna se nazývá XEM a funguje na bází blockchainu Mijin. Ten podle vývojářů dokáže snížit bankovní institucionální náklady až o 90% a zároveň zvýšit bezpečnost bankovnictví.

Tuto kryptoměnu testovalo několik významných asijských bankovních domů jako například SBI – Sumishin Net Bank.

Unikátem NEM kryptoměny je tzv. Proof-of-importance, což je algoritmus používaný v transakcích NEM, který třídí uživatele podle důležitosti. Ta nezávisí pouze na tom, kolik transakcí uskuteční, na rozdíl od proof-of-stake, kde je nutné držet vysoký počet mincí pro vytěžení bloku, ale v POI je důležitý také počet transakcí. Tím chtějí tvůrci NEM podpořit uživatele této kryptoměny, aby jí neměli pouze jako formu investice s dlouhodobým řešením, ale aby skrze ni prováděli transakce aktivně.

Když chceme těžit

Pro těžbu je nutné mít na účtu minimálně 10 000 XEM. Po vložení mincí je nutné čekat na uplynutí určitého času. Systém je nastaven tak, že se denně ověří 10% vloženého obnosu. Bude tedy trvat jeden týden, než dosáhnete 20 tisíc XEM.

Výhody

NEM nabízí opravdu zajímavý systém, díky kterému se může v budoucnu stát velmi důležitým hráčem na poli kryptoměn. Výhodou jsou jednoduchost a flexibilita spolu s POI systémem. Díky tomu je měna atraktivní pro vývojáře a společnosti, které se chystají do svých struktur zahrnout blockchain technologii.

Kryptoměnu NEM nakoupíte na každé větší burze, například na Binance a peněženka je ke stažení na stránkách NEM.

Mohlo by vás zajímat

 • venzuela a rusko planuji vyuzit kryptomenu petro

  Venezuela a Rusko plánují využít kryptoměnu Petro

  Bělka • 19.05.2019

  Venezuelská vláda údajně plánuje vypořádat své vzájemné obchody s Ruskem, pomocí kontroverzní kryptoměny Petro(PRT). Podle zprávy ruské vlády, kterou zveřejnil […]

 • ebay zacit prijimat kryptomeny

  eBay by mohl začít přijímat kryptoměny

  Bělka • 14.05.2019

  Před začátkem konference Consensus 2019, která se bude konat do 15. května 2019 v New Yorku, se rozšířily fámy týkající […]

 • tezba kryptomen proof of capacity

  Těžba kryptoměn pomocí protokolu Proof of Capacity

  Bělka • 19.04.2019

  Každý už dnes asi zná těžbu kryptoměn PoW (Proof of Work). Slyšeli jste však o efektivnější těžbě pomocí protokolu PoC […]

 • burza kucoin návod

  Burza KuCoin [NÁVOD]

  Bělka • 17.04.2019

  Burza KuCoin je poměrně mladá, byla založen v roce 2017, ale tak jako Binance si rychle získala spoustu příznivců. Jednak […]
Podmínky užití webových stránek

Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.