Trezor [RECENZE] nejlepší peněženka na kryptoměny?

Investování do kryptoměn je nyní trendem. Bitcoin i Ethereum a další virtuální měny se radují z pokořujících rekordů a vysokých čísel, kterých dosahují. Z toho těží všichni ti, kteří se nebojí a kteří chtějí zhodnotit své doposud těžce naspořené finance. Pokud jste se rozhodli také vstoupit do kryptoměnového světa, je načase si pořídit peněženku, v níž budou investice v bezpečí. Co třeba Trezor?

Vlastnit kryptoměny znamená vlastnit choulostivou investici, po které doslova prahnou hackeři z celého světa. Je proto důležité svou virtuální měnu chránit. A jelikož ji nemůžete mít fyzicky ve své peněžence, kterou nosíte neustále u sebe, musíte si zřídit hardwarovou schránku, kterou lze také nazývat peněženkou. A na zmiňovaný Trezor, jenž je jednou z nich, je spolehnutí.

Co je to Trezor?

Přinášíme vám Trezor recenzi, která vám dá objektivní pohled na jednu z peněženek, jež se využívá k úschově kryptoměn. Mluvíme o jedné z nejznámějších a nejvyužívanějších v České republice. Tato hardwarová peněženka přišla na trh už v roce 2014, což byl toho roku zlom. Vstoupením na burzu a obecně do světa kryptoměn se stala první HW peněženkou na celém světě.

K dispozici jsou dvě verze

V současné době jsou k dispozici dvě verze této peněženky, respektive existují dva modely, z nichž si můžete vybírat. V obou případech mluvíme o maximálně zabezpečených úschovnách, které se liší jen několika drobnostmi.

Trezor Model One

Tou první možností je Trezor Model One. Mluvíme o vůbec prvním modelu, který se ukázal světu. Na první pohled je velmi jednoduchý a možná může působit zastarale, ale svou funkci plní stejně dobře jako před lety. Hlavním úkolem této verze je především bezpečně uchovat a uschovat kryptoměny, ať už si zakoupíte jakoukoliv z nabízených.

Cena tohoto modelu se pohybuje kolem patnácti stovek, podpora je jak na Windows (7-10), tak na OS, Android nebo Linux. Výkon zařízení je 120 MHz.

Trezor Model T

Nabízený je však také Model T, který byl představený v roce 2017 (v prodeji byl pak od roku následujícího). Mluvíme o té nejaktuálnější verzi Trezoru, která podporuje velkou spoustu kryptoměn, což je její hlavní benefit.

Cenové stránkou věci se však dostáváme do trochu jiných výšin – tato verze hardwarové peněženky stojí zhruba čtyři a půl tisíce. Podpora je však stejná jako u zmiňované verze, výkon je o něco lepší. V čem však najdeme rozdíly, tak v displeji zařízení. Zastaralejší model má ještě černobílý, menší displej, novější verze je nejen barevná, ale také bezdotyková a uživatelsky přívětivější.

Za zmínku však stojí ten nejzásadnější rozdíl, a to bezpečnost. Zatímco u novějšího modelu chráníte svá data PINem přímo na ne-hacknutelném zařízení, u starší verze se musí využívat počítač, kde je vyšší riziko ukrytého viru.

Trezor jako správná volba

Naše Trezor recenze hraje hardwarové peněžence do vínku. Jedná se totiž o stále dobrou volbu, kterou můžete udělat. Nejen, že podporuje více jak tisíc kryptoměn, ale také je uživatelsky i odborně ověřená a odzkoušená (vždyť není na trhu nováčkem). Za vypíchnutí stojí také několik vrstev zabezpečení, což přináší pocit jistoty a domnění, že jsou vaše kryptoměny opravdu v bezpečí. Intuitivní rozhraní je dalším plusem.

Výhody Trezoru

  • Velmi dobré zabezpečení.
  • Podpora více jak 1000 kryptoměn.
  • Jednoduché, intuitivní ovládání.
  • Ověřená a odzkoušená peněženka.
  • Nikdo kromě majitele nemá ke kryptoměnám přístup.
  • Při ztrátě zařízení se o kryptoměny nepřijde (možnost obnovení pomocí seedu).
  • V češtině.

Nevýhody Trezoru

  • Cena (v porovnání s online peněženkami, které jsou zdarma, je to nepříjemná změna).

 

Kde nejlépe koupit?

20210707060206 T1TT banner 728x90 3 1