Nejlepší altcoiny k investování v roce 2021

Kryptoměny zažívají nebývalý rozmach. Co jsou tzv. altcoiny a do kterých z nich se v současné době vyplatí investovat?

Co je altcoin

Termínem altcoin můžeme označit všechny kryptoměny mimo Bitcoin. Jde v podstatě o alternativy (proto altcoiny) této nejstarší a v mnoha ohledech stále nejpopulárnější kryptoměny.

Řada z nich patří k již známým a zavedeným. Mezi investory se tak jedná o velmi oblíbené nástroje k diverzifikaci portfolia. Některé altcoiny však mají v současné době pověst nadějných a ambiciózních projektů, o nichž v budoucnu ještě hodně uslyšíme.

První altcoiny jako například Litecoin se od Bitcoinu principem fungování v zásadě neliší. Ty pozdější však řeší řadu problémů, které u původního Bitcoinu vyvstaly, a proto se od původního konceptu odchýlily.

Všechny kryptoměny jsou pak založeny na technologii blockchainu. Virtuální měny pak k svému zabezpečení využívají kryptografii.

Které altcoiny lze doporučit v roce 2021 k investování?

Krytpoměny je velice riziková investice. Nenabádáme k investování do kryptoměn, článek slouží, jako informační medium o altcoinech, do kterých máme zainvestováno. Nedoporučujeme investovat do kryptoměn, pokud jim nerozumíte.

Ethereum

Původní kryptoměna byla zásadní zejména v tom, že umožnila operace postavené na tzv. smart contracts neboli chytrých kontraktech.

Jako chytrý kontrakt označujeme software či protokol, který ověřuje anebo vynucuje vyjednání či provedení kontraktu, tedy nějaké dohody. Jde tedy o automatizovaný princip, který by v čase mohl nahradit klasické smlouvy.

Současnou situací kolem této kryptoměny značně otřásl příchod Etherea 2.0. Došlo jím k významnému vylepšení základního protokolu sítě.

Ethereum se dočkalo několika zásadních změn, v první řadě přestalo s verzí 2.0 využívat mechanismus proof of work, ale uchýlilo se k principu proof of stake. To prakticky znamená především to, že kryptoměna se již nebude těžit. Došlo i ke zvýšení transakční propustnosti sítě.

Kryptoměny nakupujeme na burze Binance. Pro tuhle burzu máme sepsaný i podrobný návod. Binance [návod]

Cardano

Cardano je blockchainová platforma, do níž byla postupně implementována celá řada funkcí. Kryptoměna vznikla v roce 2015, ale spuštěna byla až o 2 roky později.

Někdy se také Cardanu přezdívá „kryptoměna 3. generace“. Ve srovnání s Bitcoinem funguje odlišně, používá konsenzní mechanismus Ouroboros proof of stake. Kryptoměna se totiž netěží, ale razí. Inovovaný princip řeší celou řadu problémů, na které narazily předešlé kryptoměny.

Postupně do Cardana byla implementována řada procesů. Podobně jako u Etherea patří k těm nejdůležitějším prvkům chytré kontrakty. Podle některých předpovědí má ambiciózní Cardano významný potenciál a jeho rozvoj v blízké době bude značný. Má se stát dokonce předním blockchainem pro chytré kontrakty.

Ambicí zakladatelů bylo vytvořit první decentralizovaný finanční systém na světě. Takzvané decentralizované finance jsou novým termínem, který rezonuje ve světě kryptoměn stále častěji. Jedná se vlastně o jakousi nadstavbu pro kryptoměny. Cílem je prakticky odstranit jakéhokoli prostředníka i u pákového obchodování či jiných transakcí.

Tokeny FTT

Altcoin FTT je tokenem, který je páteřním prvkem stejnojmenného ekosystému. Vytvořen byl teprve v roce 2019, už teď ale má co nabídnout.

FTX je obchodní platforma, která přináší obchodování s kryptoměnami v prostředí podobnému tomu, kde se obchodují klasická aktiva. Založena byla společností Alameda Research v roce 2017. Burza dnes patří k těm nejlikvidnějším, tokenům FTT se proto předvídá značný vzestup.

FTT jsou tzv. tokeny pákové, tedy takové, které umožňují obchodovat na páku. Pákový efekt dovoluje držet vybrané aktivum o určitém objemu za cenu, která je jen zlomkem ceny skutečné.

Obchodování tak může přinést výrazný zisk, ale je i značně rizikové. Proto je vhodné pouze pro zkušené obchodníky, kteří jsou si těchto úskalí vědomí.

Zajímáš se o kryptoměny? Aktuálně hledáme redaktora pro náš magazín. Kontaktovat nás můžeš na info@ikrypto.cz