Jak platit pomocí kryptoměn?

Chcete platit kryptoměnou za běžný nákup, pohonné hmoty a další služby? Není to vůbec složité a díky některým společnostem je to dokonce i možné! Pojďme se podívat na to, jak můžete platit kryptoměnou všude, kde berou platební karty.

Crypto.com

Crypto.com je projekt, který se spojil s platebním gigantem Visa. Dá se říct, že se jedná o jednu z nejlepších možností, jak kryptoměnou platit. Jako hlavní token na placení se používá CRO, což je kryptoměna právě této společnosti. Velkou výhodou u crypto.com je fakt, že z každé platby získáte určitý cashback. Podle toho, jakou úroveň členství máte, podle toho získáváte cashback nebo služby jako Netflix a Spotify zdarma.

Trastra

Tato společnost má sídlo v Praze, takže primárně poskytuje karty obyvatelům České republiky a jiných zemí Evropy. Také tato společnost má kartu Visa, se kterou můžete zaplatit prakticky kdekoli po celém světě. Snahou Trastry je především minimalizace poplatků v rámci transakcí. Výhodou je, že kartu Trastra můžete používat jako běžnou debetní kartu. Měsíční poplatek za kartu činí 1,25 eura, což rozhodně není nic drastického, pokud chcete platit kryptoměnou úplně všude.

Cryptopay

Cryptopay je dalším projektem, který vám umožní utrácet bitcoiny v běžných obchodech. Registrace vám nezabere mnoho času, máte kdykoli přístup k celému obsahu vaší peněženky a poplatek za transakci je 1 %. Všechny poplatky jsou však transparentní, takže přesně víte, kolik za co zaplatíte. Jakmile založíte kartu, dojde také automaticky k založení bitcoinové peněženky, ze které budou prováděny tyto transakce.

Wirex

Wirex jako platforma neumožňuje pouze uchování kryptoměny, můžete ji libovolně převádět, a dokonce s ní také zaplatit u obchodníků. To zajišťuje bezkontaktní debetní karta Visa. Jakmile dojde k nějaké transakci, informuje vás o tom notifikace na mobilním telefonu. Za transakci v kamenném obchodně navíc dostanete také cashback 0,5 %. Dejte si pozor při platbě na internetu. Karta nedisponuje 3D secure, takže zaplatíte bez ověření. Druhou stinnou stránkou plateb na internetu je fakt, že nedostanete žádný cashback.

Jiné možnosti

Vedle těchto platebních karet můžete platit také přímo z peněženky do peněženky. Tuto možnost nabízí například známý internetový obchod Alza.cz. Setkat se ale můžete také s kavárnami, které tuto možnost nabízejí. V kavárně Paralelní Polis dokonce nezaplatíte jinak než pouze kryptoměnou. Chystá se také platební karta přímo od Binance a o zavedení kryptoměn do svého platebního ekosystému uvažuje také MasterCard. Rozhodně jsou vyhlídky pro kryptoměnu poměrně růžové. Nadšenců, kteří chtějí platit kryptoměnou neustále přibývá, a tak rostou i tyto projekty. Třeba se dočkáme toho, že se bude platit pouze kryptoměnou. To je ale hodně vzdálená budoucnost.