Bitcoin vystoupal nad 5000 USD a na trzích vládne dobrá nálada

Bitcoin vystoupal nad 5000 USD. Většina krypto komunity jásá a je unešená z toho, že Bitcoin konečně zaznamenal větší pohyb směrem nahoru. Někteří jsou přesvědčení v začátek dalšího Bullrunu. Pojďme se spolu zpětně podívat co se vlastně stalo a jestli dobrá nálada bude i nadále přetrvávat.

Bitcoin zautočil na 5000 hranici USD

Po dlouhé konsolidaci na Bitcoinu, která trvala bezmála měsíc a cena se kroutila v rozmezí 3800 USD až 4200 USD se cena konečně pohnula a to výrazně. Během dvou hodin cena rychle vystřelila k hranici 5000 USD, kde i nadále setrvává. Tento výstřel prý způsobila série tří obchodů na burzách: Kraken, Bitstamp a Coinbase v téměř totožný čas. Kdy se zobchodovalo naráz přes 80 milionů dolarů a zakoupilo se 20000 BTC. Následný další už menší cenový růst Bitcoinu způsobil klasický „FOMO“ efekt, kdy se řada menších investorů probere a mají pocit, že jim něco uteklo a nákupem Bitcoinu nebo jiných kryptoměn se snaží vše „napravit“.

bitcoin nad 5000 USD

Predikce do budoucna – Je už konec medvěda ?

Bitcoin z technické analízy, kterou vidíme výše na grafu, překonal dlouhodobý klesající trendline. Protnutí takovéto trendline vždy znamenal masivní výprodej, tak jako tomu bylo v listopadu loňského roku 2018. Propadly jsme z hranice 6500 USD až na 3200 USD. To je skvělá zpráva pro trh a s trochou nadsázky můžeme brát tento průraz, jako ukončení dlouhého medvědího trhu. Avšak pozor, Bitcoin nemá z daleka vyhráno, čekají ho ještě dvě silné rezistence směrem vzhůru a to kolem cenové hranice 5800 USD a další pak na 6500 USD. Pokud se dostane nad ně, je to jasný signál a medvědí trh je u konce.