Venezuela a Rusko plánují využít kryptoměnu Petro

Venezuelská vláda údajně plánuje vypořádat své vzájemné obchody s Ruskem, pomocí kontroverzní kryptoměny Petro(PRT). Podle zprávy ruské vlády, kterou zveřejnil mediální web RT. Zmiňuje dohodu mezi Venezuelou a Ruskem, že veškeré obchody mohou být mezi oběma zeměmi proplaceny taktéž za použití rublu.

Místní zpravodajské zdroje dále poznamenaly, že Rusko i Venezuela se snaží tímto krokem obejít platbu v USD.

100 miliard USD dluží zahraničním věřitelům

Podle Jorge Valera Bricena Venezuelského zástupce OSN ve Švicarsku, Caracas předpokládá , že podpora Kremlu a pomoc jihoamerickému národu restrukturalizuje zahraniční dluh. Nedávné odhady ukazují, že Venezuela je zavázána svým věřitelům do výše přibližně 100 miliard dolarů.

Politické a ekonomické sankce vedené USA proti Venezuele a zejména ty, které se vztahují na ropný průmysl země a zamrazenými účty v USD, vyvíjí obrovský tlak na venezuelskou ekonomiku. Venezuela, která má největší zásoby ropy na světě byla těmito sankcemi odříznuta od finanční pomoci a od přímých zahraničních investorů ve svém ropném průmyslu.

Jak potvrdila zpráva RT, občané Venezuely trpí jednou z nejhorších hospodářských krizí v historii národa. Extrémní úroveň hyperinflace, která v letošním roce překročila 10.000.000% donutila venezuelskou vládu, aby se uchýlila k zoufalým opatřením.

mohlo by vás zajímat : Rusko chystá kryptoregulace

Kryptoměny jsou příliš technické pro občany Venezuely

Podle stránky LocalBitcoins vzrostl objem obchodů s Bitcoinem ve Venezuele na historická maxima. Stále to ale není takové množství transakcí, které by korespondovalo s počtem obyvatel. Tento údaj poukazuje na to, že většina národa není schopna používat kryptoměny kvůli jejich vysoké technické náročnosti.

Přestože Bolivar se díky hyperinflaci stal bezcenným, většina lidí používá Bolivar. Protože ani jinou možnost nemají, jestli chtějí přežít.

Nejsou žádné důkazy o použití Petra

Rozsáhlá zpráva agentury Reuters odhalila, že neexistuje žádný důkaz o tom, že by byl Petro doma nebo v mezinárodním měřítku využíván k transakcím. Ministr vlády tvrdí „Nikdo nebyl schopen používat petro, ani žádné platby“ , protože tato kryptoměna je stále ve fázi vývoje.

Místní obchodníci s kryptoměnami vysvětlují, že ani není praktické požívat Petro. Neexistuje totiž způsob jak propojit směnné kurzy nebo ceny s tokenem, s kterým se nikde neobchoduje.