Venezuela a Rusko plánují využít kryptoměnu Petro - iKrypto.cz
Venezuela a Rusko plánují využít kryptoměnu Petro
venzuela a rusko planuji vyuzit kryptomenu petro Bělka • 19.05.2019

Venezuela a Rusko plánují využít kryptoměnu Petro

Venezuelská vláda údajně plánuje vypořádat své vzájemné obchody s Ruskem, pomocí kontroverzní kryptoměny Petro(PRT). Podle zprávy ruské vlády, kterou zveřejnil mediální web RT. Zmiňuje dohodu mezi Venezuelou a Ruskem, že veškeré obchody mohou být mezi oběma zeměmi proplaceny taktéž za použití rublu.

Místní zpravodajské zdroje dále poznamenaly, že Rusko i Venezuela se snaží tímto krokem obejít platbu v USD.

100 miliard USD dluží zahraničním věřitelům

Podle Jorge Valera Bricena Venezuelského zástupce OSN ve Švicarsku, Caracas předpokládá , že podpora Kremlu a pomoc jihoamerickému národu restrukturalizuje zahraniční dluh. Nedávné odhady ukazují, že Venezuela je zavázána svým věřitelům do výše přibližně 100 miliard dolarů.

Politické a ekonomické sankce vedené USA proti Venezuele a zejména ty, které se vztahují na ropný průmysl země a zamrazenými účty v USD, vyvíjí obrovský tlak na venezuelskou ekonomiku. Venezuela, která má největší zásoby ropy na světě byla těmito sankcemi odříznuta od finanční pomoci a od přímých zahraničních investorů ve svém ropném průmyslu.

Jak potvrdila zpráva RT, občané Venezuely trpí jednou z nejhorších hospodářských krizí v historii národa. Extrémní úroveň hyperinflace, která v letošním roce překročila 10.000.000% donutila venezuelskou vládu, aby se uchýlila k zoufalým opatřením.

mohlo by vás zajímat : Rusko chystá kryptoregulace

Kryptoměny jsou příliš technické pro občany Venezuely

Podle stránky LocalBitcoins vzrostl objem obchodů s Bitcoinem ve Venezuele na historická maxima. Stále to ale není takové množství transakcí, které by korespondovalo s počtem obyvatel. Tento údaj poukazuje na to, že většina národa není schopna používat kryptoměny kvůli jejich vysoké technické náročnosti.

Přestože Bolivar se díky hyperinflaci stal bezcenným, většina lidí používá Bolivar. Protože ani jinou možnost nemají, jestli chtějí přežít.

Nejsou žádné důkazy o použití Petra

Rozsáhlá zpráva agentury Reuters odhalila, že neexistuje žádný důkaz o tom, že by byl Petro doma nebo v mezinárodním měřítku využíván k transakcím. Ministr vlády tvrdí „Nikdo nebyl schopen používat petro, ani žádné platby“ , protože tato kryptoměna je stále ve fázi vývoje.

Místní obchodníci s kryptoměnami vysvětlují, že ani není praktické požívat Petro. Neexistuje totiž způsob jak propojit směnné kurzy nebo ceny s tokenem, s kterým se nikde neobchoduje.

Mohlo by vás zajímat

 • venzuela a rusko planuji vyuzit kryptomenu petro

  Venezuela a Rusko plánují využít kryptoměnu Petro

  Bělka • 19.05.2019

  Venezuelská vláda údajně plánuje vypořádat své vzájemné obchody s Ruskem, pomocí kontroverzní kryptoměny Petro(PRT). Podle zprávy ruské vlády, kterou zveřejnil […]

 • ebay zacit prijimat kryptomeny

  eBay by mohl začít přijímat kryptoměny

  Bělka • 14.05.2019

  Před začátkem konference Consensus 2019, která se bude konat do 15. května 2019 v New Yorku, se rozšířily fámy týkající […]

 • tezba kryptomen proof of capacity

  Těžba kryptoměn pomocí protokolu Proof of Capacity

  Bělka • 19.04.2019

  Každý už dnes asi zná těžbu kryptoměn PoW (Proof of Work). Slyšeli jste však o efektivnější těžbě pomocí protokolu PoC […]

 • burza kucoin návod

  Burza KuCoin [NÁVOD]

  Bělka • 17.04.2019

  Burza KuCoin je poměrně mladá, byla založen v roce 2017, ale tak jako Binance si rychle získala spoustu příznivců. Jednak […]
Podmínky užití webových stránek

Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.