EOS

Kryptoměna EOS je založena na technologii blockchain, který slouží pro podporu decentralizovaných aplikací v komerčním měřítku.

Kryptoměna EOS

Zakladatelem této kryptoměny je Dan Larimer, který již dříve působil u projektů jako je Bitshares či Steem. EOS je poměrně mladou kryptoměnou, která byla uvedena na trh v červnu roku 2017 jako ERC20 token spadající pod technologii společnosti Ethereum. Díky tomu mají možnost vytvářet smart contracts, pro vytváření decentralizovaného ekosystému pro vývoj aplikací. Celkově bude mezi uživatele rozdělena 1 miliarda těchto tokenů. Ty jsou rozdělovány po 23 hodinových cyklech s počtem 2 miliony EOS tokenů na cyklus. Prvních 20 % z celkového objemu přitom bylo rozděleno již do 1. července 2017.

Důvodem, proč se tvůrci EOS rozhodli pro tento způsob uvolňování tokenů, je, aby poskytli dostatečný čas pro investory, kteří se s měnou potřebují seznámit. Hlavním cílem tvůrců bylo, aby EOS token mohl dosahovat co nejvyššího počtu transakcí za co nejkratší časový úsek. V současné době je tak možné dosáhnout až 50 tisíc transakcí za sekundu.

Výhody ekosystému

Mezi největší výhody této kryptoměny mají možnost vytvořit aplikace na bázi všech dostupných ekosystémů EOS, k čemuž jim stačí pouze vlastnit EOS tokeny. Toto vlastnictví jim umožňuje využívat služeb a zdrojů, které nabízejí servery tokenu, bez nutnosti za ně platit. Za transakce prováděné v rámci EOS blockchainu strany neplatí, potažmo neplatí za každou transakci. EOS se může pochlubit také velmi nízkou mírou inflace, která je nastavena na 5% s tou podmínkou, že se s její výškou nebude nikdy manipulovat. Cílem je držet hospodářský růst v důsledku růstu a rozvoje ekosystému EOS.

Kryptoměnu EOS nakoupíte na každé větší burze, například na Binance a kryptoměnu můžete držet na peněžence Exodus.