Jaké jsou nejlepší burzy kryptoměn?

Uvažujete o tom, že budete obchodovat s kryptoměnou? Pak se vám rozhodně bude hodit seznam ověřených burz, na kterých se dá s kryptoměnami obchodovat. V tomto článku si představíme možnost burz a jejich krátké recenze.

Binance

Binance je burza, která byla založena v roce 2017. Můžeme tedy říci, že se jedná o poměrně novou burzu, která ale už nyní patří k tomu nejlepšímu, co můžete na internetu najít. Binance má své sídlo na Maltě a v současné době poskytuje tato burza hned 14 jazykových mutací. Je dobré zmínit, že burza má opravdu dobé reference i jméno mezi kryptonadšenci. Setkat se zde můžete s více jak 150 kryptoměnami, a to včetně Binance Coin!

Samotná burza se pyšní tím, že se neustále vyvíjí. Skutečně Binance kráčí mílovými kroky kupředu. Na této burze pak nelze obchodovat s fiatem. Jakmile pošlete na burzu peníze v podobě dolarů, eur či jiné měny, budou automaticky převedeny na bitcoiny. Ve své podstatě to ale ničemu nevadí.

Burza Binance [NÁVOD]

Kraken

Také Kraken se řadí mezi ty nejlepší kryptoburzy, na jaké můžete narazit. Své působení započala v roce 2013, kdy došlo k jejímu spuštění. Oproti Binance se Kraken zaměřuje především na známější kryptoměny. To má ale výhodu ve velké likviditě. V čem také tato burza vyniká je bezesporu její bezpečnost.

Platforma burzy Kraken obsahuje mnoho různých příkazů a nástrojů. I proto je doporučována spíše pokročilým uživatelům než těm, co si párkrát vymění bitcoin za litecoin. K tomu, abyste mohli na burze obchodovat bude nezbytné, abyste se ověřili. Existují celkem tři úrovně ověření, které mají také velký dopad na to, jaké limity na obchodování budete mít povoleny.

Bitstamp

Bitstamp, skvělá kryptoměnová burza se sídlem v Lucembursku. Burza vznikla již v roce 2011, dá se tedy považovat za jednu z nejstarších burz zaměřených na kryptoměny. Trošku problém pro uživatele může být v tom, že Bitstamp obchoduje pouze se základními kryptoměnami. To v dnešní době obrovského výběru může znamenat menší problém.

Jako u každé burzy, také zde musíte nejdříve založit svůj účet. Po založení obchodního účtu se budete muset identifikovat. Pokud tak neučiníte, nebudete moci obchodovat s kryptoměnou. Pokud se také úspěšně identifikujete, pak se můžete pustit do obchodování. To je samo o sobě velice jednoduché, takže to zvládne i začátečník.

Bitfinex

Také burza Bitfinex je tu s námi již dlouho. Založena byla v roce 2012 a sídlí v Hongkongu. K obchodování poskytuje 83 kryptoměn, což není malé číslo. Bitfinex si také pečlivě vybírá, s jakou kryptoměnou bude možné obchodovat, aby si udržela vysoké standardy. Díky faktu, že k obchodování zde můžete využívat pokročilé nástroje, doporučuje se tato burza spíše zkušeným obchodníkům.

Když založíte na burze účet, budete se muset, jako u mnohých jiných, verifikovat. K tomu, aby byl váš účet spuštěn budete potřebovat 10 000 dolarů. Ty po aktivaci můžete zase vybrat, ale na druhou stranu ne každý má 10 000 dolarů, které může jen tak poslat na burzu. Mimo jiného, Bitfinex disponuje také vlastní kryptoměnou, Tether. Technicky vzato se nejedná o kryptoměnu ale o stable coin.