Co se skrývá pod označením altcoin? - iKrypto.cz
Co se skrývá pod označením altcoin?
oznaceni altcoin Bělka • 02.02.2019

Co se skrývá pod označením altcoin?

Pokud se řekne krytpoměna, nejspíše každého jako první napadne Bitcoin. Ovšem Bitcoin je jednou z mnoha kryptoměn, které nazýváme altcoiny.

Bitcoin a altcoiny

Nových altcoinů vzniká každý den celá řada a stejně tak rychle jich i desítky denně zanikají. Neplatí to však vždy, některé si velmi rychle budují své jméno a v žebříčku ratingu kryptoměn se probojovávají na stále vyšší a vyšší pozice.

pocet atcoinu

 

Altcoinem se v dnešní době označují všechny kryptoměny, které nejsou Bitcoinem, který je hlavní kryptoměnou. Mezi nejznámější z nich patří Litecoin, Ethereum, Dash, Tron, Monero a další. Každý z těchto altcoinů nabízí něco trochu jiného a mnoho lidí si myslí, že altcoiny mnohdy nabízejí více než Bitcoin.

Ve všech altcoinech je však velmi těžké se zorientovat. Díky rychlosti, kterou přibývají, je velmi těžké sledovat, co vlastně daná kryptoměna přináší. Některé z nich totiž posouvají technologii dále, jiné nabízí netradiční řešení v procesu platby atd.

Kde je získat?

Stejně jako do Bitcoinu, i do altcoinů můžete investovat, nakupovat je na burzách, jako je Binance či Coinbase. Jejich ceny si žijí vlastním životem, ale dá se říci, že je ovlivňuje vývoj ceny Bitcoinu. Když stoupá jeho hodnota, roste i cena altcoinů a naopak. Důležité však, je, že cena altcoinů klesá a stoupá často mnohem dramatičtěji než u Bitcoinu. Některé altcoiny tak během chvíle rostou až několikanásobně a stejně rychle jejich ceny také padají.

Stejně jako u Bitcoinu, je i investice do altcoinů velmi riziková a měly byste do ní jít jen v momentě, kdy máte vše o dané kryptoměně nastudováno a věříte jí.

Uchovávejte je v peněženkách

Získané altcoiny pak můžete držet ve svých peněženkách, které však mnohdy nepodporují všechny druhy altcoinů, které vlastníte, a tak budete muset mít třeba i několik peněženek najednou.

Mohlo by vás zajímat

 • venzuela a rusko planuji vyuzit kryptomenu petro

  Venezuela a Rusko plánují využít kryptoměnu Petro

  Bělka • 19.05.2019

  Venezuelská vláda údajně plánuje vypořádat své vzájemné obchody s Ruskem, pomocí kontroverzní kryptoměny Petro(PRT). Podle zprávy ruské vlády, kterou zveřejnil […]

 • ebay zacit prijimat kryptomeny

  eBay by mohl začít přijímat kryptoměny

  Bělka • 14.05.2019

  Před začátkem konference Consensus 2019, která se bude konat do 15. května 2019 v New Yorku, se rozšířily fámy týkající […]

 • tezba kryptomen proof of capacity

  Těžba kryptoměn pomocí protokolu Proof of Capacity

  Bělka • 19.04.2019

  Každý už dnes asi zná těžbu kryptoměn PoW (Proof of Work). Slyšeli jste však o efektivnější těžbě pomocí protokolu PoC […]

 • burza kucoin návod

  Burza KuCoin [NÁVOD]

  Bělka • 17.04.2019

  Burza KuCoin je poměrně mladá, byla založen v roce 2017, ale tak jako Binance si rychle získala spoustu příznivců. Jednak […]
Podmínky užití webových stránek

Copyright © 2019. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.