Proč bych se měl zajímat o kryptoměny ?

Kryptoměny jsou na světě deset let a za tuto dobu způsobily malou finanční revoluci. Vynikají zejména svou bezpečností, rychlostí platby, svou vzrůstající cenou a konečně využitelností v normálním světě. Ptáme se, není už pozdě na investici do Bitcoinu i v roce 2019? Odpověď zní NE. Není nikdy příliš pozdě. Hodnota od svého vzniku v roce 2009 nadále výrazně roste a i přes cenový propad v roce 2019 jsou kryptoměny velmi lukrativní investiční příležitost z následujících důvodů.

Kryptoměny drží krok s papírovými penězmi

V nedávné minulosti došlo k nárůstu počtu plateb v digitální a mobilní oblasti. Papírové peníze se pomalu ale jistě přestávají používat. PayPal a Skrill jsou sice nejnovější způsoby jak provádět transakce on-line, ale stále se jedná jen o centralizované peníze. Avšak Bitcoin je decentralizovaný, to znamená, že žádná osoba nebo organizace nemůže Bitcoinovou síť vlastnit a ovlivňovat.  Je rychlejší a jednodušší na používání a kromě toho má minimální poplatky za zpracování transakce.

Během svých 10 let existence byla celosvětově uznána, protože čím dál tím více maloobchodníků přijímá bitcoin jako způsob platby ve svých obchodech. ( V naší republice například Alza) S ohledem na tuto skutečnost je naprosto jasné, proč tato digitální měna zaujala pozornost investorů, což nakonec vede ke zvýšení poptávky po kryptoměnách. V současnosti je proto Bitcoin jak investice, tak i měna.

Poptávka po Bitcoinu bude vždy vysoká

Celosvětově vzrůstá poptávka po kryptoměnách. Některé země, jako je Japonsko, Jižní Korea, Čína, Brazílie a Spojené státy, mají největší kryptoměnovou ekonomiku na světě. Poptávka po Bitcoinech je ještě vyšší na rozvíjejících se trzích, jako je Indie, Indonésie, Filipíny a jihoamerické země, třeba Bolívie, protože nedávno zaznamenaly obrovský nárust obchodování s Bitcoinem.

U rozvíjejících se ekonomik je Bitcoin považován za stabilní alternativu k normálním běžným měnám. To stejné platí i v dobách ekonomické krize, kdy Bitcoin tlumí dopady obrovských inflací a chrání obyčejné lidi od ztráty veškerého majetku a úspor v bankách. Například ve Venezuele či Bolívii dosahuje inflace neskutečných 200.000%, to vedlo k výraznému oslabení jejich měn a lidé vnímají Bitcoin jako uchovatel hodnoty.

 

predikce ceny bitcoin

Regulátoři a vlády uvažují o přijetí kryptoměn

Když se v roce 2009 objevil Bitcoin, většina vlád a finančních institucí či regulátorů byla skeptická, protože digitální měny nemají centrální regulaci. Byly také znepokojeni anonymitou transakcí. To se však časem změnilo.

Například Japonsko v dubnu 2017 oznámilo, že o Bitcoinu uvažuje jako nad legální platební metodou. Rusko a Austrálie také oznámily, že v blízké době mohou legalizovat platby pomocí kryptoměn . A některé banky se také připravují na adopci kryptoměn a začínají svým klientům nabízet investici do digitálních měn a obchodování s Bitcoinem. To znamená, že kryptoměny se dostanou do širokého povědomí lidí a začnou se masivně používat jako měna a platidlo. A co to asi může udělat s cenou Bitcoinu ?

Vylepšení blockchainu zrychlilo a zlevnilo transakce

Zpočátku blockchain Bitcoinu zpracovával pouze omezený počet transakcí a jednotlivé platby byly pomalé a poměrně drahé, ale postupem času byla síť vylepšována a aktualizována. V dnešní době už však s rychlostí sítě není žádný problém a transakce jsou rychlejší než kdykoliv předtím. To znamená že ještě více lidí bude schopno obchodovat a platit Bitcoinem než doposud a navíc rychle a levně. Průměrná doba transakce Bitcoinu před aktualizací byla přibližně 30 minut, dnes je to příjemných 5 minut a necháme se překvapit s jakou další aktualizací přijde vývojový team Bitcoinu.

 

Video o budoucnosti Bitcoinu si pro vás připravil Bitcoinovej Kanál

Obraz Bitcoinu se neustále zlepšuje

Dnes už není pochyb o tom, že Bitcoin je nejrozšířenější formou digitální měny na světě. Renomované instituce, maloobchodníci a investoři po celém světě se připravují a adaptují na příchod kryptoměn. V budoucnu bude naprosto běžné, že budete mít v mobilním telefonu zabudovanou kryptopeněženku a pomoci ní zaplatíte úplně stejně, jak dnes s kreditní kartou. Proto není pochyb o tom, že Bitcoin začne nahrazovat dnešní papírové měny.

Ale než se tak stane, bude to ještě chvíli trvat a my všichni máme příležitost pořídit si Bitcoin, ještě předtím než nám jeho cena ulétne do závratných výšin.

 

samsung crypto wallet